Close

Vybíráte si kamna či kotel na topení? Zvažte ty, které si poradí s uhelnými briketami

Nenapadlo vás nad topením uhlím vůbec přemýšlet? Chyba. Uhlí ve formě uhelných briket nabízí celou řadu výhod, není neekologické a ani špinavé.

Naše bydlení se mění. Mnozí lidí opět zprovoznili komíny a instalovali krb či kamna. Kvůli kůrovci je dřevo dostupnějším. Jenomže s jeho přípravou je práce, na kterou nemáme vždy čas, sílu a ani zručnost. Navíc nutnost nočního přikládání nás pak vede třeba k dotápění elektřinou, což je hodně drahá záležitost. Řešením jsou uhelné brikety.

Výhřevnost kvalitních uhelných briket je až 19,8 MJ/kg

Je to více než u dřeva, ale i více než u surového hnědého uhlí či paliv z biomasy. Proto si třeba chalupáři, nebo lidé topící tuhými palivy, kupují ke dřevu rovněž uhelné brikety. Obvykle je pak používají na kombinované topení se dřevem. Když je potřebné zatopit na déle, nejčastěji na noc, bez nutnosti přikládání co 2 hodiny, přiloží se uhelné brikety.

Kvalitní uhelné brikety se k nám vozí z Německa

Nejkvalitnější uhelné brikety, které lze u nás koupit, jsou německým výrobkem. Jde o značky briket UNION a REKORD, jež u nás prodává uznávaný prodejce paliv, firma OPTIMTOP. Soukromníkům i firmám nabízí jejich dovoz po celé ČR zcela zdarma. Nemusíte se tak obávat navýšení ceny topení z důvodu ceny dopravy paliva.

Jak vybrat kamna či kotel vhodné na topení uhelnými briketami?

  • Tato kamna musí být určena pro topení palivem s výhřevností až 19,8 MJ/kg.
  • Ujistěte se, že v technické specifikaci tato kamna topení hnědouhelnými briketami umožňují.
  • Kamna musí mít rošt umožňující spodní přívod vzduchu.
  • Tento přívod vzduchu musí být regulovatelný (obvykle přes popelník).

Uhelné brikety nejsou neekologické

Proti topení uhlím mluví především dva argumenty. Nedokonalost spalování, což však není vina uhlí, ale nesprávné volby kamen. Dále obsah síry. To ale opět není případ uhelných briket, které jsou odsířené. Takže topení uhelnými briketami je i pro každého, kdo smýšlí ekologicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *