Close

Vyberte si vhodná garážová vrata

Fotografie: garážová vrata

Výběr dveří na novostavbě či rekonstruovaném domě nekončí těmi vchodovými a interiérovými. K celkovému designu patří i garážová vrata. Jaké máte možnosti při jejich výběru?

Dvoukřídlá vrata

I v dnešní době vám mohou sice vyhovovat klasická dvoukřídlá vrata, ale rozhodně nejsou jedinou možností, kterou máte. Specialista na garážová vrata, e-shop Montujeme-vrata.cz, nabízí dvoukřídlá vrata z hliníku i ocelová s výplní z trapézového plechu, a v případě požadavku rovněž doplněná o polystyrénovou izolaci. Volit lze též prosklení a různou povrchovou úpravu. K dispozici je potisk vrat technologií DURA PRINT ve více než 150 dřevěných dekorech, či v dekorech kamene i betonu. Možný je polep dveří PVC folií v odstínu dřeva, nebo lakování dle RAL odstínů.

Výklopná vrata

Tradiční klasikou jsou výklopná vrata. Ta nová dají garáži modernější vzhled. Otevírající se jako jeden kus a díky vodicí kolejnici zajedou pod strop. K dispozici je i verze s integrovanými dveřmi, díky kterým je snadný vchod přes garáž bez nutnosti otevírat celá vrata. Případně lze ve stejném designu řešit vedlejší samostatné vstupní dveře do garáže, což bývá dalším častým požadavkem zákazníků.

Jak na vstup do garáže moderně?

Moderní řešení vstupu do garáže má hned tři verze. Prvním jsou posuvná vrata, kdy se dveře odsouvají po kolejnicích podél zdi. To oceňují ti, kteří chtějí strop využít k uložení různé autovýbavy, či třeba sportovních potřeb.

Na místo úsporná jsou též rolovací vrata. Zateplené hliníkové lamely dveří vyplněné PUR pěnou se po otevření narolují do hliníkového boxu nad stavebním otvorem pro vrata. Box může být umístěn jak uvnitř garáže, tak zvenčí.

Nakonec si lze zvolit sekční vrata. Ta se rolují po kolejnici pod strop. Charakterizují je velice povedené dekory a mohou být i s prosklením. Záleží na vás, jaký důraz budete klást na zateplení. Tepelná izolace může mít tloušťku až 40 mm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *