Close

Správně vyrobený a udržovaný hromosvod může zachránit životy celé vaší rodiny. Na co si dát pozor?

První funkční patent tohoto vynálezu spatřil světlo světa již v polovině osmnáctého století, přičemž jej vytvořil český vědec jménem Prokop Diviš. Od té doby se jeho invence nejen zdokonalila ve všech ohledech, nýbrž si i našla své využití u téměř každého typu budovy. Není se čemu divit, protože každým rokem zničí jen v naší zemi zásah blesku několik desítek staveb. Jak ochránit tu svou?

Zákon mluví jasně

Řádění živlů není pouze jakýmsi vzdáleným rizikem, a proto se povinnost vlastnictví tohoto vynálezu objevuje i v české legislativě. Pozor si musí dávat především majitelé průmyslových, zdravotnických, vzdělávacích a dalších institucí, stejně jako vlastníci samostatně stojících domů, které nemají ve své blízkosti sousedy. Pokud do některé z vyjmenovaných kategorií nespadáte, zákon se na vás v tomto ohledu nevztahuje.

Ani v takové situaci byste však neměli zapomínat na projekty hromosvodů. Daný proces a jeho realizace totiž nejsou ničím příliš nákladným, ale mohou vám zachránit život i váš majetek. Příliš mnoho lidí si již v minulosti říkalo, že takovou smůlu mít nemohou, a přesto se jim během zlomku vteřiny změnil život.

Svěřte se do rukou jen těm nejlepším

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že návrhy hromosvodů není radno podcenit. Špatně vytvořená nebo porouchaná ochrana představuje ohromné riziko pro své majitele. Z toho důvodu vsaďte pouze na ověřené a zkušené profesionály z oboru.

Chcete-li si dopřát maximální jistotu, podívejte se na internetové stránky poskytovatelů pod odkazem hromoelektro.cz. Ti za léta své praxe stihli navrhnout i zrealizovat nepočitatelné množství hromosvodů, tudíž pro ně nebude problémem vytvořit špičkové řešení i pro váš domov. Podívejte se sami a přesvědčte se na vlastní oči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *