Close

Správně vybrané závěsy do ložnice prohloubí váš spánek

závěsy do ložnice

Pro to, abychom se kvalitně vyspali, nepotřebujeme mnoho. Postačí nám tma, ticho, soukromí, čerstvý vzduch a příjemné lůžkoviny. Zejména míra zatemnění má na vydatnost našeho spánku zásadní vliv. Zvolíte-li správné závěsy, budou zároveň sloužit jako perfektní izolant.

Seznamte se s blackout variantou

Závěsy do ložnice můžeme volit buď jenom jako dekorativní prvek, nebo od nich můžeme požadovat něco víc. Tím jsou praktické vlastnosti, mezi něž patří požadované zatemnění a perfektní izolace. Zatemňovací závěsy jsou k dostání jako dimout nebo blackout. Dimout je látka, jež má mnohem větší zastiňovací vlastnosti než běžný závěs, tudíž dokáže zatemnit pokoj v rozmezí 70–65 %. Závěsy blackout dokáží dosáhnout téměř 100% zastínění. Zpravidla se skládají ze 3 vrstev, kdy veprostřed je umístěn nepropustný zátěr zabraňující prosvětlování slunečními paprsky.

V čem spočívají výhody?

Zatemňovací závěsy díky třívrstvé technologii vypadají dobře z obou stran. Tudíž na ně bude pěkný pohled i zvenčí. Jak už bylo řečeno, jejich největší předností je požadované přítmí, díky čemuž nám zajistí slunečními paprsky nerušený spánek. Proto jsou vítaným doplňkem pro všechny, kteří si potřebují zdřímnout během dne. Z toho důvodu jsou jimi hojně vybavovány dětské pokoje.

Přijdou vhod při jakémkoliv ročním období

Další nespornou výhodou blackout závěsů jsou jejich tepelně-izolační vlastnosti. Oceníte je především během horkých letních dní, kdy je v ložnici téměř nedýchatelno. Budete-li mít ovšem závěsy celý den zatažené, podaří se vám v pokoji udržet optimální klima. V zimě naopak zabrání vnikání chladu skrz okna do místnosti. Blackout závěsy pořídíte v nespočtu barevných variant a motivů. To samé platí i pro jejich hladší či hrubší strukturu. Užijete je tak v jakémkoliv stylu interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *