Close

Raději jedna velká, nebo dvě samostatné matrace?

Existují i páry, které spí odděleně v jiných místnostech, a to třeba z důvodu, že jeden hrozně chrápe, nebo se v posteli strašně roztahuje. Většina partnerů však spí společně na velké manželské posteli a psychologové potvrzují kladný vliv tohoto zvyku na fungování vztahu.

Každý problém má své řešení. Pokud jeden z páru chrápe, druhý si může dát špunty do uší. Jestliže se jeden příliš roztahuje, možná by pomohla větší postel a také matrace. Víte vůbec, jaké jsou standardní rozměry?

Koupit si matraci nestandardních rozměrů dnes není problém

Za standard lze považovat rovnou několik velikostí. Co se týče délky, typických je 200 cm, vyšší lidé si pak pořizují matrace prodloužené. Na jednolůžko se nejčastěji kupují matrace 80×200 či matrace 90×200. Pokud se budeme bavit o dvojlůžku, běžné jsou rozměry matrace 180×200, ale klidně jen 150×200. Záleží, kolik potřebujete prostoru.

Obchody však nabízejí i celou řadu nestandardních rozměrů, rovněž postel se dá vyrobit na míru a shánět povlečení na prodloužené či širší matrace rovněž není problém. Neexistuje tedy jediný důvod, proč by si člověk neměl vybrat přesně to, co mu vyhovuje.

Odborníci se přiklánějí spíš ke dvěma samostatným matracím

A teď už k otázce z nadpisu. Společná matrace má prakticky jedinou výhodu, a to že se vyhnete mezeře mezi matracemi, na níž se špatně leží. Jinak je ale složitější na manipulaci a povlékání, když se jeden v noci přetočí, tak okamžitě probudí i toho druhého. A co je nejhorší, nemůžete si vybrat matraci podle svých představ. Každému vyhovuje něco jiného, přičemž jde zejména o tvrdost. Ta by se měla vybírat kromě jiného také podle váhy a v opravdu málo párech platí, že by oba partneři byli váhově vyrovnaní, a tak jim vyhovovala stejná matrace. Raději si tedy do manželské postele pořiďte dvě matrace 80×200 cm a budete spokojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *