Close

Provázkové záclony pro kreativní

Fotografie: provázkové záclony

Stále jste jim nepřišli na chuť? Tak to snad jenom proto, že se na ně koukáte ze špatného úhlu. Ne, nejsou to „jenom jiné“ záclony, navíc méně praktické na praní, protože se mohou zamotat. Jde o unikátní nástroj, který vám dává do rukou silnou zbraň, jak přistoupit k interiéru zcela jinak.

Umí více, než se může na první pohled zdát

Provázkové záclony plnohodnotně nahradí běžnou záclonu. Hodí se na okna i do dveří. Snadno je zkrátíte na potřebnou délku a ve své vrchní části mají tunýlek, takže je též jednoduše upevníte na garnýž. Přestože se to nezdá, perfektně si umí poradit s hmyzem. Poskytují skutečně velice dobrou ochranu před jeho vnikáním do našich příbytků. Přirozeně jej odpuzují. Tohle vše však umí obvykle i klasické záclony. Co však neumí, míchat různé barvy, zajímavě se svazovat a kombinovat provázky třeba s různými sponami na svázání, ale i s navázanými ozdůbkami či korálky, kterými provázky záclony ozdobíte.

Krásné bývají v prostém dveřním průchodu, ale i jako běžná záclona. Čím větší plochu však provázkovou záclonou pokryjeme, tím více nám dává možností. Nemusíme se dokonce držet ani pouhé jedné vrstvy a záclony lze vzájemně překrývat. Třeba v různých barvách. Provázky záclony pak můžeme též různě svazovat, nebo je kombinovat s běžnými závěsy a poloprůhlednými záclonami.

Provázkové záclony místo zdí

V moderních interiérech si rádi vytváříme různá útočiště. Pro optický předěl se používají opět provázkové záclony. Bývají alternativou k tzv. japonským stěnám. Snadno si takto vytvoříte koutek pro práci, čtení, cvičení, pro meditaci i jinou relaxaci.

Moderní provázkové záclony – krásky mnoha tváří

Není provázková záclona jako provázková záclona. Kromě bílých máte k dispozici též provázkové záclony v zajímavých barvách – jednobarevné, samozřejmě rovněž bílé, ale i vícebarevné. Zajímavý efekt nabízí provázkové záclony s vrtulkou či ty, které zdobí stříbrná páska, případně stříbrná niť.

Praktické doplňky k provázkovým záclonám

Abyste vyžili krásu a možnosti provázkových záclon naplno, určitě se vám k nim budou hodit okrasné spony, díky kterým je snadno svážete dohromady a nastylujete. Pro údržbu je vhodný prací sáček. Ochrání provázkové záclony před poškozením. Přesto je ale nezapomeňte svázat uzly, aby se jednotlivé provázky nesmotaly. Na skladování se hodí vakuový pytlík. Ten zas zabrání jejich znehodnocení během dlouhodobějšího uskladnění.

Navždy krásné

Kvalitní provázkové záclony, které nabízí e-shop Vesardi.cz, se vyrábí z polyesteru. Díky tomu jsou velice praktické na údržbu a téměř věčné. Nevyblednou na sluníčku, nesrazí se, odolávají ušpinění. S přidáním stříbrných nití a provázků vypadají navíc velice luxusní. Méně než jiné závěsy je poškozují domácí zvířata. Kočka třeba po běžné zácloně a závěsu leze. Provázková záclona je pro ni nezdolatelnou. Pojďte trochu tvořit a dejte svému interiéru nový design pomocí těchto vzdušných krásek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *