Close

Na pomoc před nepříznivým počasím si vezměte zakrývací plachty

KRYCÍ PLACHTY S OKY

Vyděsilo vás, jak rychle se překrásné babí léto přehoupne ve studenou zimu? Příští týden se budou v některých částech republiky vyskytovat dešťové přeháňky se sněhem. Je tedy nejvyšší čas uklidit všechno, co by vlhku a sněhu vystaveno být nemělo. Jenže kam?

Dřevo na topení, letošní bohatá úroda, sláma, zahradní nábytek, pískoviště, bazén nebo auto. Tohle všechno je potřeba před sněhem někam či nějak ukrýt. Výborně k tomu poslouží prosté krycí plachty s oky.

Kvalitní plachta vám bohatě postačí

Lidé mají tendenci plachty podceňovat. Považují je za dostatečnou ochranu před letním deštíkem, ale schovat pod ně dřevo na celou zimu si netroufnou. Přitom kvalitní plachta je naprosto spolehlivá, nepropustí vlhkost, nemění svou barvu pod slunečním zářením a drží pevně na místě. Aspoň tedy pokud ji zodpovědně připevníte, což je s pomocí ok podél okrajů hračka.

V úvahu je potřeba vzít také cenu. Kvalitní plachta je pořád mnohonásobně levnější než stavba zahradního domečku nebo pronajímání nějakých prostor ke skladování.

Vezměte si ji s sebou i na výlet

Už jsme jmenovali několik případů, kdy se vám bude krycí plachta hodit doma na zahradě. Můžete si ji ovšem vzít s sebou i na výlet. Perfektně poslouží, pokud se chystáte stanovat. Dejte ji pod stan a budete chráněni od vlhkosti od země, nebo ji přehoďte přes stan a buďte bez obav i při silném lijáku. Jestliže cestujete s karavanem, z plachty lze vyrobit provizorní přístřešek, pod kterým si rozložíte nábytek a nasnídáte se.

Autoplachta místo garážového stání

Speciální autoplachty se využívají i místo garáže. Jsou opatřeny gumou, aby na vozidle dobře držely, a také dvěma kapsami na zrcátka. Navíc bývají vyrobeny z šetrného nylonu, který nepoškodí lak.

Autoplachty i klasické plachty s oky dodává společnost Plachty Štěpáník. Kdyby vám nevyhovovaly jejich standardní rozměry, je možné domluvit přímo ušití plachty na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *