Close

Mějte jen tolik slunce, kolik potřebujete. Chtějte žaluzie!

Slunce sice máme rádi, ale nic se nesmí přehánět, a proto je třeba ho občas regulovat. Během léta silné sluneční záření přehřívá naše domovy a komfortní bydlení se promění v noční můru.  Dusno, vedro a nezáleží, zda se jedná o byt nebo o rodinný dům, staly se součástí našich domovů žaluzie, rolety, závěsy a záclony. Nejefektněji nám sluneční světlo zastíní venkovní žaluzie, přestože tento typ stínicí techniky je obtížně realizovatelný. Pokud máte zájem o venkovní žaluzie, je třeba na tento doplněk myslet již při projektu domu. Umístit žaluzie ve srolovaném stavu na dům, vyžaduje vhodný prostor na jejich zachycení. A jelikož žijeme ve 21. století, tak je naprosto samozřejmé ovládat tento stínící prvek dálkovým ovládáním.

Žaluzie – efektivní regulace přírodního osvětlení  

Pokud vám venkovní žaluzie nevyhovuje, tak se budete muset poohlédnout po stínicích prvcích, jež se umisťují z vnitřní strany oken. Trh nabízí vertikální a horizontální žaluzie, nebo rolety, které spolehlivě zachytí skoro 90% tepla a 100% sluneční záření. Ale v tomto případě musíte počítat s úplnou tmou v místnosti, což není vždy dobré, neboť nás tma omezuje v pohybu. Rolety jsou ideální do ložnice, brání nejen večernímu veřejnému osvětlení, ale také pronikání paprskům ranního sluníčka. V domácnostech, v kancelářích, v nemocnicích a v jiných budovách, kde se schází větší počet lidí, se preferují žaluzie.

Originální stínící prvky – žaluzie

Pokud se o stínící techniku zajímáte a máte zájem o žaluzie, tak máte možnost si objednat, buď výše zmíněné venkovní žaluzie nebo meziokenní žaluzie či předokenní žaluzie, které se montují na okna uvnitř pokoje.  Žaluzie sice nezachytí takové velké množství tepla a světla jako rolety, ale zachovají průhlednost okna, což je pro pobyt v místnosti praktičtější řešení. Žaluzie se vyrábějí z kvalitního PVC, látky a hliníku, kdy hliníkové žaluzie o něco více zachytí světla než žaluzie vyrobené z jiných materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *