Close

Krbová kamna představují levný zdroj tepla

Elektrická energie, potažmo plyn byly v našich zeměpisných šířkách dlouho k dostání za poměrně malé peníze, na což si lidé pochopitelně rádi zvykli. Dnes je však situace diametrálně odlišná a hodně domácností přemýšlí, zda budou v zimě vůbec topit.

Nejedná se o záviděníhodnou situaci, nicméně i ta může být vyřešena správným rozhodnutím, a sice koupí klasických krbových kamen.

Dřevo je mnohem levnější

Vytápět plynem nebo elektřinou se v současné době rozhodně nevyplatí. Proto krbová kamna na dřevo rozhodně nejsou špatnou investicí. Dřevo je sice dražší, než bylo ještě v nedávné minulosti, i přesto ovšem vyjde mnohem levněji než plyn a elektřina.

Navíc má tu výhodu, že se neustále obnovuje. Díky tomu nehrozí scénář, že by snad došlo úplně.

Je potřeba vybrat vhodný model

Krbová kamna jsou po vizuální stránce obvykle velmi zajímavá. Mnohé modely se hodí i do moderně zařízených pokojů. Design však není v tomto případě na prvním místě, i když také hraje důležitou roli.

Zákazníci si ale pořizují kamna primárně proto, aby měli doma levný zdroj tepla. Je tedy potřeba v první řadě vybrat modely s vhodnou výhřevností, a až následně volit podle vzhledu.

Výhřevnost je skutečně zásadní. Když bude nedostatečná, v zimě to majitel jistě pozná na poklesu teploty. Ovšem ani příliš vysoká výhřevnost není žádná velká výhra. Člověk si tak akorát udělá z domu saunu.

Je potřeba pořídit si kamna, která budou v tomto ohledu tak akorát. A s tím dokáže nejlépe poradit prodejce. Ten samozřejmě zařídí i instalaci.

Odstraňování sazí

Aby kamna správně fungovala, je nezbytné je čistit, a to včetně kouřovodů. Jejich zanesení může znamenat problém. Ze začátku budou kamna špatně táhnout, což ovlivní tepelnou pohodu.

Když se ani po tomto varování kouřovod nepročistí, kamna pravděpodobně vybuchnou, což v reálu znamená asi tak měsíc uklízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *