Close

Jaký nábytek vybrat do ložnice, dětského pokoje a kuchyně?

Fotografie: nábytek do ložnice

Při rekonstrukci či zařizování nového bytu vás nepochybně čeká i úkol pořídit nový nábytek. Co by nemělo chybět v ložnici, kuchyni, případně v dalších místnostech?

Nábytek do ložnice

Vzhledem k tomu, že v prostoru ložnice trávíte minimálně třetinu každého dne, je dobré se v první řadě zaměřit právě na ni. Základem vybavení je samozřejmě postel. Podstatné jsou hlavně její parametry. Ideální je, pokud si pořídíte postel, která má na délku minimálně o 20 centimetrů více, než je výška vaší postavy. Šířka postele pro jednoho člověka by měla být minimálně 70 – 80 centimetrů. Nezapomeňte rovněž na pohodlnou matraci, hraje nejdůležitější roli z hlediska kvality spánku. Moderní jsou hlavně pěnové matrace, které velmi dobře dokážou kopírovat polohu těla.

V ložnici dále nesmí chybět komody a skříně, kam lze ukládat lůžkoviny a prádlo. U postele je pak praktické umístit noční stolek na odkládání drobných předmětů, jako jsou telefon, hodinky apod.

Kuchyně

Dalším významným místem v bytě je kuchyně. Jde o prostor, který musí být zařízený především funkčně. Středobodem je kuchyňská linka. Její rozměry zvažte dle celkových parametrů místnosti, rozhodně nesmí zabírat více než třetinu místa. Ideální je, pokud zvolíte linku na míru, nejsou zde pak „hluchá“ místa v rozích a linka je přirozeněji zasazena ke stěnám.

Dětský pokoj

Máte-li doma malé děti, pak upřete pozornost rovněž na dětský nábytek. Je třeba brát v potaz věk dětí. Podle toho pak vyberte velikost postele a ostatního nábytku. U větších dětí je dobré do pokoje umístit pracovní stolek s pohodlným křeslem. Opomenout nelze ani skříně a komody, kam si děti uloží věci do školy, oblečení, ale také hračky a další předměty. Vybavení může být oproti jiným místnostem bohatší a pestřejší dle vkusu a představ vašich dětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *