Close

Jakou správnou garnýži vybrat do interiéru?

Garnýže tvoří nezanedbatelný prvek v každém interiéru. Patří zkrátka ke každému oknu v každém bytě. Stává se tak velmi důležitou součástí celkového designu. V obývacích pokojích, kde převládají nerezové prvky, jako lišty, madla a kliky, není vhodné použít dřevěnou garnýž. Platí to i naopak, kde v místnosti s dřevěnými prvky, není vhodná garnýž kovová.

Garnýže jsou nenápadnou součástí interiéru, ale i přesto je třeba dbát na správnou barevnost a provedení. Vzhled a velikost s tvarem koncovky je jedním z nejdůležitějších faktorů ihned za barevností a použitým materiálem. Do moderních domácností se nejvíce samozřejmě používá nerez, do domácností s důrazem na dřevo se logicky používá nejvíce garnýže dřevěná. Dřevěné garnýže se hodí nejvíce do světlého interiéru, ale i nábytek z lamina není problém. Důležitá u garnýže je i její délka, kdy je ideální přesáhnout alespoň délku o 70 cm než je velikost stavebního otvoru.

Z cenového hlediska se jedná o velmi subjektivní záležitost. Určitě se najdou zastánci levných garnýží, ale je třeba si uvědomit, že garnýž je důležitým prvkem, který bude zdobit okno v domácnosti i mnoho let. Proto je někdy lepší zaplati o několik korun více a dostat tak kvalitní doplněk interiéru. Je ale na každém jakou garnýž, jaký druh a v jaké cenové relaci si do interiéru zvolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *