Close

Jak vybrat správnou postel do vaší ložnice?

Ložnice je místem, kde omlazujeme své tělo i mysl. Chceme se zde cítit útulně a v bezpečí. Na tom se každopádně velkou měrou podílí postel, kterou jste si do své ložnice vybrali. Nebo teprve budete vybírat?

Jestliže vás čeká rekonstrukce ložnice, případně si své hnízdečko teprve zařizujete, určitě vezměte v úvahu následující tipy:

  • Ať už máte malou, nebo velkou ložnici, postel dejte do středu, aby po obou stranách byl prostor chodit.
  • Ložnice by měla být světlá, ideální je dostatek přirozeného světla, případně ho podpořte hezkým lustrem či stojací lampou. Světlu pomohou také zrcadla.
  • Do ložnice se hodí pastelové odstíny, béžová, bílá.
  • S nábytkem to moc nepřehánějte, méně je někdy více.

A co postel? Do malé ložnice si nepořizujte obrovské královské lože, nebude vypadat dobře. Jinak se nechte vést svým vkusem.

Stylové a gigantické boxspring postele

Jestliže se chcete držet módních trendů, zaměřte se na tzv. boxspring postele. Jsou to přesně ty královské, čalouněné, vysoké, s vysokým čelem a prostě se vším všudy majestátní. Mohou stát úplně na zemi, případně mít nízké nožičky. Dokonce se vyrábí i boxspring postele s úložným prostorem.

Mají však i své nevýhody. Za prvé nevypadají moc dobře v malých místnostech, kde vytváří stísněný dojem. Za druhé se jejich čalounění daleko hůře čistí od případných nečistot.

Stará dobrá postel z masivu

Dřevěné postele z interiérů jen tak nevymizí. Jsou odolné, hezké na pohled a oproti čalouněným variantám se lépe udržují. Masivní postele se vyrábí v celé řadě odstínů a provedení. Trendy jsou třeba nízké postele jen pár centimetrů nad zemí. Špatnou volbou samozřejmě není jakékoliv dřevo – dubové, borovicové, exotické aj.

Romantické kovové postele

Za zmínku stojí také kovové postele. Působí sice chladně, ale zato vznešeně a romanticky. Obvykle mají zdobená čela a jsou velmi odolné. Do romanticky zařízeného interiéru se bude hodit bílá kovová postel, do přírodně vybavené místnosti zase černá.

Velmi často je ale nejlepší nic neplánovat, podívat se na nabídku a prostě počkat, co vám padne do oka. A pozor, neomezujte se jen na jeden obchod, ten by mohl nabízet pouze jeden styl. Mrkněte třeba na Inhaus.cz, což je vyhledávač a porovnávač nábytku z mnoha e-shopů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *