Close

Jak skladovat boty, aby vám dlouho vydržely jako nové?

Botníky

Kvalitní boty v dnešní době nejsou levnou záležitostí, proto se vyplatí je udržovat co nejdéle v perfektním stavu a pečovat o ně. Při kvalitní péči a uskladnění, vám boty vydrží i několik sezón bez viditelného opotřebení. Poradíme vám, jak na to.

Praktický botník nejen na úschovu bot

Nikoho určitě nepřekvapí, že k tomu, abychom boty udržovali v perfektním stavu, je potřeba úložný prostor. Ideální jsou uzavírací botníky s odvětráváním, ale určitě neuděláte chybu ani s otevřeným botníkem. Botník v předsíni nemusí ovšem sloužit jen jako úložný prostor, ale i jako lavice na sezení při nazouvání bot.

Na českém trhu najdete nepřeberné množství praktických uzavíratelných i otevřených botníků s lavicí na sezení. V případě, že je vaše předsíň malá a nevejde se vám tam klasický botník, pak můžete využít závěsný botník z textilu, který lze umístit například za vchodové dveře. Variant a možností je opravdu hodně a máte z čeho vybírat. Boty tak budou v suchu, nebude se na ně prášit, a navíc je budete mít stále po ruce.

Organizér na boty proti prachu či molům

Dalším skvělým pomocníkem pro uskladnění bot je organizér na boty. Pokud máte botník, který je otevřený a na boty se může prášit, pak rozhodně tuto vychytávku doporučujeme. Chrání boty před prachem, moly a poškozením. Samozřejmě záleží na tom, jaký typ organizéru zvolíte. Doporučujeme krabicové organizéry, které jsou kryté a vejdou se do nich i 3 páry bot. Nesezónní boty budou vždy pečlivě uskladněny a jakmile přijde jejich čas, budou připraveny k použití.

Čištění bot po sezóně

Před uložením bot je nezapomeňte pečlivě vyčistit a vysušit. Semišové či kožené boty bez většího znečištění stačí očistit měkkým kartáčem. Pokud jsou na botách skvrny, pak použijte speciální čističe na kůži nebo semiš. U plátěných bot setřete nečistoty vlhkým hadříkem a větší skvrny vyčistěte mýdlovou vodou a nechte důkladně vyschnout před uložením.

Kopyta či papír pro udržení tvaru bot

Chcete, aby vaše boty držely tvar i po dlouhé nečinnosti? Nejlevnější variantou je vycpat je novinovým papírem nebo je natáhnout na kopyta. Kopyta jsou dnes běžně dostupnou pomůckou a zabrání popraskání či lámání kůže. Ovšem papír je levnější. Stačí ho zmuchlat a nacpat do bot tak, aby byly vypnuté a nepopraskaly.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *