Close

Investiční zlato zvládne obstát i během krize. Hlídejte si jeho cenu, jde o vaše peníze!

Zlatá mince - investiční zlato

Po letech blahobytu a ekonomického růstu přišly těžké časy. Pandemie koronaviru ze dne na den proměnila životy lidí nejen v Česku, ale i v ostatních zemích na celém světě. V prvních fázích se mnohým jako největší problém jevilo nucené omezení sociálních kontaktů na minimum či uzavření hranic, nejeden podnikatel v oblasti služeb se však dostal do nemalých ekonomických problémů již během první vlny.

V současnosti už je zřejmé, že se virus rychle vymýtit nepodaří. Mnoho států včetně České republiky kvůli vzrůstajícímu počtu hospitalizovaných opět zavádí nejrůznější restrikce. Navíc se naplno projevuje inflace, která je dalším negativním důsledkem pandemie.

Ceny se zvyšují a úspory ztrácejí hodnotu. Pokud jste ještě nenakoupili investiční zlato, neměli byste otálet!

Patříte mezi zodpovědnou část populace, která si dlouhá léta odkládá část příjmů stranou? Pokud se vám podařilo vytvořit si solidní finanční rezervu nebo naspořit zajímavou částku na důchod, měli byste právě teď zpozornět. O své prostředky totiž můžete snadno přijít. Bankovní účty dnes nenabízejí žádné zajímavé zhodnocení, jejich úroky často ani nepokryjí výdaje za nejrůznější poplatky. Rychle rostoucí ceny navíc hodnotu vašich peněz výrazně snižují.

Za základní potřeby, jako jsou elektřina, plyn a potraviny, dnes domácnosti zaplatí výrazně vyšší částky než před rokem. Je tedy na místě včas vhodně investovat. V nejisté době se přitom vyplatí vsadit na jistotu. Tu představuje investiční zlato, které se po dlouhá staletí osvědčuje jako ideální uchovatel hodnoty peněz během nejrůznějších krizí.

Víte, jaká je cena zlata? Sledovat jen její vývoj na burze chytrému investorovi nestačí

Rozhodli jste se nakoupit investiční zlato? Neorientujte se jen podle komoditní burzy. Zjistěte si také, jaká je cena zlata u jednotlivých prodejců. I u těch osvědčených se můžete dočkat příjemného překvapení. Pokud jste se rozhodli pro zlaté slitky, měli byste vědět, že je žádná česká mincovna ani  žádná slovenská mincovna nevyrábí. Na trhu jsou však dostupné zlaté slitky, které většinou pocházejí ze Švýcarska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *