Close

Indukční desky jsou cestou k pohodlnému a úspornému vaření

indukční varná deska

Dosloužil vám starý sporák, případně se chystáte na výměnu tohoto spotřebiče v kuchyni za novější model? Pak může být zajímavým řešením koupě indukční varné desky. Má totiž řadu předností.

Indukce spotřebuje minimum elektřiny

Klasické sporáky na plyn a elektřinu na trhu stále dominují, přesto se v mnoha tuzemských domácnostech upřednostňují moderní indukční desky. Jejich velkou předností je nižší spotřeba elektrické energie, což je dáno samotnou podstatou a principem indukce. Pomocí elektromagnetické cívky zde dochází k ohřívání hrnců a pánví s velikou intenzitou. Teplo je směřováno na položené předměty, nedochází k jeho úniku do okolí.

Je zapotřebí zvolit vhodné nádobí, musí mít dostatečnou tepelnou vodivost. Z tohoto důvodu se pro indukční varné desky nejčastěji používají nerezové hrnce a pánve.

Bezpečnost je pádným argumentem, proč si vybrat indukční desky

Nízká spotřeba elektřiny není jediným důvodem, proč zvolit právě indukční desky. Oceníte intenzitu vaření, takže jídla připravíte často výrazně rychleji nežli v případě tradičních sporáků na plyn a elektřinu. Jsou také mimořádně bezpečné. Nespálíte se o ně a nehrozí od nich vzplanutí okolních předmětů. Jsou ideální do domácností, kde žijí rodiny s malými dětmi.

Snadnou údržbu ocení každý milovník vaření

Indukční desky se na trhu objevují již poměrně dlouhou dobu. Dříve je však limitovala vysoká pořizovací cena. V současnosti se už dají zakoupit levně. Zvláště tehdy, pořídíte-li si indukční desku v některém ze specializovaných internetových obchodů, může vás vyjít skoro na stejné peníze jako normální sporák. Vydrží ale déle, kromě toho se indukční varné desky dají snadno udržovat v čistotě, kdy stačí jejich plochu pravidelně stírat vlhkým hadříkem.

Indukční desky nepochybně patří do moderních domácností. Už jen díky elegantnímu vzhledu. Jsou působivé a nijak nenaruší ergonomii kuchyně. Stanou se nedílnou součástí vašeho domova na řadu následujících let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *