Close

Exekutorský úřad plní nejrůznější druhy úkolů. Jak můžete jeho služeb využít i vy?

V České republice se v současné době pohybuje více než sedm set tisíc lidí s jedním či více záznamy v rejstříku tohoto úřadu. Z toho důvodu je naprosto jasné, že se jedná o ohromný obor s pestrou škálou příležitostí, rizik i možností. Pravděpodobně nikdo z nás se nechce dostat na dohled tohoto orgánu, ale i dluhy nezatížení lidé s ním mohou v několika případech spolupracovat. O čem je řeč?

Komplexní služby pro všechny

Nejspíše nikomu z vás nemusíme vysvětlovat, co je to exekuce a jak daný proces probíhá. Málokdo však tuší, že exekutorský úřad není jen strašákem, ale i pomocníkem pro spoustu lidí. Samozřejmě záleží na tom, na jaké straně barikády se momentálně nacházíte a jak aktivně svou situaci řešíte. Někteří lidé totiž strkají při prvním náznaku problémů hlavu do písku a poté se diví závažným následkům.

Zajímavou službou je například dražba nemovitostí zatížených dluhy. Tento proces se v některých případech stává velmi výhodným způsobem, jak si může běžný člověk pořídit pozemek nebo stavbu. Dražba nemovitostí v exekuci má samozřejmě svá pravidla, takže se jí nemohou zúčastnit majitelé daného zboží ani jejich rodinní příslušníci. Občas se objeví vážně zajímavé nabídky, které by byla škoda přehlédnout.

Pro někoho výhoda, pro jiného ztráta

Exekuce nemovitostí je štěstím v neštěstí, přičemž samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Jestli však sami nejste zatíženi žádnými pohledávkami a máte zájem se zmíněných aukcí zúčastnit, určitě pravidelně sledujte stránky pod odkazem dražba a exekuce nemovitostí. Nikdy nevíte, kdy se na vás usměje štěstí a získáte příležitost nabýt nový majetek za zlomek jeho reálné hodnoty. Podívejte se sami, prohlédněte si potřebné informace a přesvědčte se na vlastní oči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *