Close

Sportovní oblečení nakupujte ve specializovaných obchodech!

Rádi sportujete? A v jakém oblečení? Usedáte do cyklo sedla ve volných teplácích? Nebo dokonce v dlouhé sukni? Hodně riskujete!

Sportovní oblečení by v první řadě mělo dobře odvádět pot. Tedy být savé a prodyšné. Sportovce by také nemělo nijakým způsobem omezovat v pohybu. Typickým příkladem je právě zmíněná jízda na kole, která v nevhodném oděvu může být až nebezpečná. Problematické jsou především volné dlouhé nohavice, které se snadno dostanou do řetězu kola. Taková jízda může skončit i fatálním pádem. Takovýchto příkladů bychom přitom našli více.

Funkční a slušivé

Sportovní oblečení je poměrně širokou kategorií. Najdeme v ní tepláky, legíny, šortky, dále trička, tílka a samozřejmě i plavky. Samostatnou kategorií jsou ucelené sportovní sety. Sportovní oděvy by měly být nejenom funkční, ale také slušivé. Obávat se nemusíte ani zářivých barev, které byste při jiných příležitostech neoblékli. Obzvláště běžci, cyklisté a bruslaři, tedy jedinci sportující na veřejnosti a v dopravním provozu (běžci a cyklisté) na komunikaci především musí být vidět.

Pohodlí na prvním místě

Dalším parametrem, na nějž byste se při výběru sportovního oblečení měli zaměřit, je pohodlí. Sportovní oděv vás nesmí nikde tlačit, ani vás, jak jsme zmínili v úvodu, nesmí omezovat v pohybu. To platí prakticky na všechny druhy sportů včetně těch kolektivních. Pozornost odvedená na nepadnoucí dres se zkrátka snadno podepíše na sníženém sportovním výkonu.

Legíny zpevňují postavu

Také si ve sportovních legínách a upnutém tílku připadáte štíhlejší? Problematické partie se už nezdají býti tak problematickými, stehna i bříško jsou jakoby mávnutím kouzelného proutku najednou pevnější. Nenechte se však zmýlit, kvalitní sportovní oblečení vás samo o sobě špíčků nezbaví, jen je chytře stáhne. Každopádně tento dojem, tedy že naše snaha padá na úrodnou půdu, dokáže vyburcovat k dalším výkonům, nemyslíte?

Nakupujte ve specializovaných obchodech

Sportovní oblečení samozřejmě doporučujeme nakupovat ve specializovaných obchodech a e-shopech, které jsou přece jen zárukou kvality. Nejlepší ceny samozřejmě nabízejí velkoobchody s oblečením. Jeden z nich najdete například na stránkách xfer.cz (na internetu hledejte pod odkazem velkoobchody – oblečení), na němž spolu se sportovním oblečeném všeho druhu najdete i oblečení pracovní a klasickou konfekci. Tedy trička, polokošile, mikiny, bundy, čepice atd. Trička, košile, polokošile i mikiny všech velikostí i barev. A to bez anglických nápisů a divokých vzorů. Zkrátka čistá jednobarevná trička, která si můžete obléknout prakticky ke všemu.Tak neváhejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *