Close

Praktická výbava, bez níž se neobejdete, pokud se chcete pustit do truhlářské výroby

Fotografie: praktická výbava pro kutily

Domácí dílny jsou častým místem, kde se kutilové pouštějí do oprav a výroby vlastního nábytku. Truhlářství je jednou z poměrně sofistikovaných řemeslných činností. Je při ní zapotřebí velká zručnost, šikovnost, cit pro práci s dřevem. Chybět však samozřejmě nesmí ani kvalitní výbava. Co vše se vám může hodit?

Pracovní stůl do dílny

Základem vybavení každého truhláře, profesionálního i amatérského, je pracovní stůl, někdy též nazývaný jako ponk. Jedná se zpravidla o robustní stůl, na němž se bez problémů dají zpracovávat objemnější kusy dřeva. V každém případě musí být pevně ukotvený, jinak by mohlo dojít ke znehodnocení zpracovávaných materiálů, potažmo k vašemu zranění.

Doplňky pro zjednodušení práce

Správný truhlář se neobejde bez sady dlát a úderových pomůcek, jako jsou různé palice a kladívka. V neposlední řadě ve vaší dílně nesmějí chybět ruční pilky, zejména klasická ocasová pila, případně třeba čepovka.

K usnadnění práce mohou přispět také relativně drobné doplňky. Typicky se jedná o truhlářské svěrky, díky nimž snadno upevníte zpracovávané dřevo, takže se pak dá lehce ohoblovat, natřít, vyvrtat do něj otvory apod. V rámci výběru tohoto zboží dnes na trhu máte poměrně rozmanitou škálu produktů a značek.

Prodej truhlářských pomůcek, nářadí a strojů

V renomovaném internetovém obchodě simek.eu máte možnost zakoupit třeba špičkové truhlářské svěrky Bessey, podobně efektivní jsou rovněž svěrky Irwin. Firma, která tyto a další nástroje pro truhláře prodává, funguje na trhu již více než 29 let. V jejím sortimentu naleznete také dřevoobráběcí a kovoobráběcí stroje, nezbytné ruční a elektrické nářadí, nábytkové kování, laky, lepidla, oleje a tmele, případě vzduchotechniku a stroje ke zpracování palivového dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *