Close

Izolace podlahy a jiné tipy, jak modernizovat zem u vás doma

betonove podlahy

Ne nadarmo se říká, že začínat se vyplatí od podlahy. Kvalitní podlaha je základ každé místnosti. Pokud ji odbydete, bude křivá, budou v ní bubliny, nebo se začne celá vzdouvat. Když ji nezateplíte, pocítíte chlad od nohou. A jakmile se nakonec rozhodnete ji předělat, nezbyde vám nic jiného, než vynosit z místnosti veškerý nábytek. Raději ji tedy udělejte pořádně rovnou.

Ať už vás čeká zařizování nového domova, či se chystáte rekonstruovat, dobrá podlaha je základ a dokáže místnost změnit k nepoznání. Nemáme teď na mysli koberce ani podlahové krytiny, ale skutečné betonové podlahy, které jsou pod povrchovou krytinou, již jste si zvolili.

Nechte si udělat anhydritovou podlahu

V posledních letech jsou populární anhydritové podlahy. Vyrábí se ze směsi se samonivelačním účinkem, hodí se nejen do bytů a domů, ale také obchodních center, škol, nemocnic – prostě téměř všude. Pozor si dejte pouze na místnosti s velkou vlhkostí, tam se nedoporučují.

Na anhydritové podlahy se dá položit linoleum, guma, PVC, parkety, keramické dlaždice, mramor, koberec apod. Nebo také můžete podlahu jen opatřit nátěrem, pokud vám tedy nejde o podlahu do vašeho domova, tam se takové řešení nehodí.

Velkou výhodou je, že po nové podlaze se dá chodit již po 24 hodinách a po 48 hodinách ji můžete částečně zatížit. Materiál je nehořlavý a dá se kdykoliv opravit.

Pomůže vám také izolace podlahy

O zateplení fasády a střech se mluví docela často, ale co izolace podlahy? I ta dokáže snížit náklady za vytápění, odizolovat hluk, což je užitečné zejména pro ty, kteří bydlí v bytových domech. Navíc prodlouží životnost podlahy.

Jako izolace se používají minerální vaty, polystyrén, polyuretanová pěna apod. Odborníci už vám poradí, co je vhodné právě ve vašem případě.

Pokud jste se rozhodli investovat do lepší podlahy a pocházíte z jižních Čech, kontaktujte firmu Urbánek – betonové podlahy z Českých Budějovic. Nebudete zklamaní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *