Close

Čistička odpadních vod se chlubí hned několika přednostmi

Při stavbě, respektive rekonstrukci rodinného domu myslete i na čističku odpadních vod, což je praktický systém, který v jednom prostoru zpracovává všechny odpadní vody vznikající v domácnosti. Domovní čističky odpadních vod pracují na takřka podobném principu jako obecní, ovšem jsou menší.

Ve své podstatě jsou čističky odpadních vod ekologické přístroje, které umožňují, aby se odpadní voda po vyčištění ihned využila a zároveň neohrožovala vaše zdraví.

Jak funguje domovní čistička odpadních vod?

Princip fungování čističky odpadních vod je jednoduchý. Používají se totiž přírodní bakterie, který bezpečně čistí odpadní vody, a to bez použití chemických látek. Kapalné a pevné látky se oddělují v komorách, do nichž se přidávají anaerobní bakterie, jež ke svému přežití nepotřebují kyslík. Po dokončení čisticího procesu je výsledná voda bezpečná pro životní prostředí a používá se například k zavlažování zahrady. Potom nepotřebujete kanalizační přípojky.

Z jakých částí se skládá čistička odpadních vod?

  • Primární čisticí komora, kam se dostává odpadní voda z domácnosti a kde začíná i samotný proces čištění.
  • Komora sekundárního čištění je provzdušňovací, tedy odpadní voda se provzdušňuje, aby potom bakterie mohly provádět svou čisticí práci.
  • Usazovací, dezinfekční a odčerpávací komora.
  • Zavlažovací čerpadlo přečerpává vyčištěnou vodu k dalšímu využití.

Jestliže hledáte specialistu, který se orientuje na daný segment, stačí se podívat na pestrou produktovou nabídku společnosti 1616.cz, která vám poskytne vodovodní přípojky i samotné čističky odpadních vod. Pomůže vám s výběrem správné velikosti, která je závislá na tom, kolik osob v rodinném domě žije. Tak neváhejte a spolehněte se na partnera, jenž vám zajistí optimální řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *