Close

4 tipy, jak si levně zútulnit byt

Právě jste od svého milého dostala zásnubní prsten z bílého zlata a plánujte stěhování? Jste studentem, který se právě začal zabydlovat v podnájmu? Ať už je to jakkoli, říká se, že stěhování pro mnoho lidí není dvakrát jednoduché. Každý kout našeho předchozího domova je spojen s milionem zážitků a my se s ním teď musíme rozloučit, opustit ta stará dobrá místa a vydat se do neznáma. Abychom vám změnu bydliště trochu ulehčili, připravili jsme pro vás několik tipů, jak můžete svůj nový příbytek levně a prakticky zútulnit. Níže zmiňované rady samozřejmě mohou využít i ti, kteří ve svém bytě už nějaký ten měsíc žijí.

Osvětlení

Nic nedodá vašemu příbytku takové kouzlo jako mihotavé světlo svíček. K dispozici máte nepřeberné množství barev, a dokonce i vůní, které dodají vašemu bytu květinové či ovocné aroma. Co se elektrického osvětlení týká, raději se vyhněte centrálním zářivkám umístěným na stropě a raději zvolte několik stolních či stojacích lamp, které vytvoří dokonale intimní atmosféru. Rychlé proměny bytu také docílíte tím, že vyměníte žárovky se „studeným“ světlem za ty s „teplým“.

Barvy

Přestože víme, jak tóny, do jakých svůj byt ladíme, ovlivňují jeho atmosféru, barevné ladění často podceňujeme a pak se divíme, že se v novém bytě necítíme dobře. Pokud se ve svém hnízdečku chcete zabydlet co nejdříve, vyhněte se zářivým barvám a raději volte jemnější odstíny žluté či oranžové, či neutrální tóny, jako je šedá, béžová, či hnědá. Nechce se vám malovat celý pokoj? Nevadí! Bohatě postačí jedna nebo dvě stěny.

Bytové doplňky

Koberce, koberečky, přehozy a různé polštářky. To jsou nezbytnosti, bez kterých se žádný útulný příbytek neobejde. Jen si to představte. Kdykoli se vrátíte unavení z práce, bude na vás čekat gauč s měkoučkou dekou, do které se budete moci zabalit a s knížkou v ruce si v klidu vychutnat volný večer.

Drobný nábytek

Byty určené k podnájmu bývají vybavené levnějším nábytkem z velkých řetězců. Rozbijte uniformitu zajímavými kousky, které se dají levně pořídit v bazaru. Prostor můžete ozvláštnit drobným nábytkem s patinou, jako jsou různé stolky a židličky, ale například i malé šperkovnice. Ty jsou velmi praktické, neboť do nich ukryjete všechny své šperky, ale uděláte zde jistě i místo přítelovým hodinkám či stříbrným manžetovým knoflíčkům.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *