Close

3 rady, jak vybrat ergonomickou kancelářskou židli

Fotografie:kancelářská židle

Pokud si zařizujete kancelář, neměli byste opomíjet výběr kancelářské židle, která by měla splňovat vysoké nároky na ergonomii. Uvědomte si, že v kanceláři strávíte minimálně osm hodin denně, a proto je nezbytné dopřát svému tělu optimální nábytek. V následujících řádcích vám dáme hned tři rady, jak vybrat kancelářskou židli, abyste neprohloupili.

Předtím, než se vůbec pustíte do výběru kancelářské židle, měli byste si uvědomit, že se nejedná o nic jednoduchého. Současný trh je totiž poměrně rozmanitý. Vybírat podle ceny však není ideální cesta, spíše se zaměřte na to, jestli nábytek splňuje požadavky na ergonomii.

Židle, nebo křeslo?

Prvně byste si měli ujasnit, jakou židli vlastně chcete. Požadujete komfortní sezení, nebo vám spíše záleží na designu? Spojit se dají i obě vlastnosti, ovšem takových židlí je málo.

Vyhněte se kancelářským křeslům, která jsou sice elegantní, ale na druhou stranu většinou nejsou ergonomická. Zpravidla nenabízí nastavení výšky opěradla, bederní opěrky, hloubky sezení či výšku područních opěrek a opěrky hlavy. Křeslo má navíc většinou opěrák zakloněný, což zádům příliš neprospívá.

Dynamická židle se synchronní mechanikou

Dynamické konferenční židle se synchronní mechanikou nabízí pohodlné posezení. Synchronní mechanika znamená, že si plynule nastavíte sklon opěráku a současně s ním i sklon sedáku. Synchronní mechanika má jednu obrovskou výhodu. Nemusíte sedět pouze v jedné strnulé pozici, ale během osmihodinové šichty zapojíte klidně i všechny svaly.

Parametry kancelářské židle

Všímejte si toho, jakými vlastnostmi se konkrétní model pyšní. Některé kancelářské židle třeba umožňují nastavení opěrky a výšky, ale už nepohnete s opěrkou hlavy či područními opěrkami.

Jestliže hledáte prodejce, jenž má v nabídce pestrou škálu kancelářských židlí, podívejte se do e-shopu primazidle.cz. V něm najdete i dětské židle, jídelní stůl a další nábytek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *