Close

Na co myslet při navrhování vestavěné skříně?

vestavěné skříně

Zajistit dostatek prostoru pro všechny naše náležitosti může být komplikované. Stále více lidí proto volí do svého interiéru vestavěné skříně místo fádního sériového nábytku. Mezi jejich výhody patří kromě designového oživení interiéru také možnost přizpůsobení nitra skříně dle vlastních konkrétních požadavků.

Vestavěné skříně jsou oblíbené zejména proto, že díky přizpůsobení dispozicím interiéru maximálně využijí prostory všech velikostí. Navrhování takové skříně přináší svobodu, ale také zodpovědnost, a kvůli tomu vám chceme poradit v několika bodech, jak na to.

Zvolte správné rozměry

Pokud již máte vybraný vhodný prostor pro vaši skříň, pusťte se do jeho měření, abyste věděli, kolik místa máte k dispozici. Vřele doporučujeme si všechno pečlivě zakreslovat na papír (nezapomeňte však na odpovídající měřítko) či v PC programu určeném pro podobné účely. Při výběru vhodného rozměru hloubky myslete i na prostor určený pro pohyb dveří skříně. Obecně se za nejpraktičtější hloubku považuje asi 65–70 cm. Vnitřní prostor by měl být dost velký na umístění klasických ramínek a větších předmětů.

Jaké vybrat dveře?

Na výběr máte mezi pantovými, skládacími a posuvnými dveřmi. Pokud disponujete malým prostorem před skříní, nejvhodnější pro vás budou ty posuvné. Rámy pro posuvné dveře bývají nejčastěji z hliníku nebo oceli, přičemž ocel je méně finančně náročná varianta. Pokud si chcete zpohodlnit užívání skříně, zvažte pořízení tlumícího systému s automatickým dovíráním. Posuvné dveře vybavené tímto mechanismem se pomocí tlumiče automaticky dovírají a následně fixují na určené pozici.

Vyberte si vybavení podle vlastních potřeb

Před rozhodováním si položte velmi podstatnou otázku. Co konkrétně do skříně chcete ukládat? Pokud jste kromě oblečení, bot či šperků vyjmenovali i další předměty, jako je například vysavač, žehlicí prkno, ozdoby na svátky a podobně, nezapomeňte těmto věcem vyhradit dostatečný prostor.

Zařizování kvalitní skříně podle vašich představ může být finančně náročné. Pomoci vám s tím může půjčka bez registru, nezapomeňte se však seznámit s podmínkami dané půjčky.

Kromě poliček se k ukládání zejména drobných předmětů často využívají zásuvky. Pokud toužíte po větším komfortu při uskladňování věcí v šuplících, vyměňte si klasický zásuv za ložiskový plnovýsuv. Ten umožňuje vysunout celou hloubku zásuvky z korpusu skříně, a tím usnadňuje přístup k věcem uloženým v zadní části zásuvky a dovoluje vkládat dovnitř objemnější předměty. Nezapomeňte také na prostor vybavený šatní tyčí na věšení košil, kalhot, sukní i šatů.

Doufáme, že vám tyto rady byly k užitku, a přejeme mnoho štěstí s navrhováním vaší vysněné skříně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *