Close

Jak probíhalo mé rychlé a levné stěhování přes celou Prahu

foto: levné stěhování

Představte si plný byt nábytku, oblečení a dalšího všemožného vybavení. K tomu jeden klavír. Na druhé straně Prahy čeká podobný byt, ale zcela prázdný. Za týden potřebujete být kompletně přestěhovaní. Navíc k tomu máte plno více či méně komplikovaných požadavků. Přesto lze stěhování snadno uskutečnit, stačí jen vědět, komu se ozvat.

Rychle, levně a s klavírem

Mé požadavky na stěhování byly náročné především z hlediska času a množství věcí. Ve stěhování jsem se navíc nechtěl nijak osobně angažovat. Potřeboval jsem se rovněž spolehnout na bezpečnost, a pokud bych ušetřil nějakou tu korunu, jedině dobře. Nalézt takové stěhovací služby není snadné. Abych nezapomněl, bez svého klavíru jsem se stěhovat nemohl.

Svépomocí bych se takto rychle a bezpečně nepřestěhoval

Našel jsem si tedy levné stěhování. Čtvrtý den po objednání dorazila na Ládví dvojice dobře stavěných chlápků se stěhovacím vozem a začala balit mé věci. Musím uznat, že se jim dostalo snad té nejlepší péče za celý jejich život. Naštěstí jsme se stěhovali bez kuchyňské linky, která by znamenala výraznější časové zdržení.

Vše jsme zvládli přestěhovat na dvě otočky, přičemž na místě určení – v Řeporyjích – pánové rovnou nábytek sestavovali a umisťovali dle toho, jak jsme se předem dohodli. Nakonec v bytě dokonce provedli zevrubný úklid. A i piano bezpečně přejelo.

Potěšily i dodatečné služby

Celé stěhování proběhlo velmi rychle, bylo vidět, že stěhování bytů je pro pány denním chlebem, svojí sehraností si ušetřili několik desítek minut. Problémem nebyla ani přeprava těžkých břemen. A když jsem se zmínil, že ne všechen nábytek ze starého bytu v tom novém využili, zajistili jeho likvidaci, respektive odvoz do sběrného dvora.

Ve finále potěšilo i pojištění odpovědnosti, které lze sjednat až do výše 5 milionů korun. K této hranici jsem se sice nepřiblížil, ale i tak bylo dobré vědět, že kdyby se náhodou něco stalo, o všechno nepřijdu. Naštěstí stěhování proběhlo bez jakýchkoliv ztrát na majetku i zdraví a já doufám, že bylo zase na nějakou dobu poslední. Kdyby ne, vím, kam se pro stěhování levně obrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *